Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Juventus fiton minimalisht në “Allianz Stadium”, Lecce pëson humbjen e parë të sezonit

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen e parë të sezonit.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, gjë që bëri që pjesa e parë të mbyllej me porta të paprekura.

U desh minuta e 57’ që Milik të gjente rrugën drejt rrjetës dhe të kalonte Juventusin në avantazh, por njëkohësisht t’i jepte edhe fitoren.

Ndërkohë në minutën e 90+3’ Lecce mbeti me dhjetë lojtarë pasi, Kaba që hyri në fushë në minutën e 70’ në vend të Ramadanit, mori kartonin e dytë të verdhë.

Pas raundit të gjashtë Juventus ngjitet në vend të dytë me 13 pikë, teksa Lecce bie në vend të katërt me 11 pikë, por vlen të theksohet se skuadrat e tjera të Serie A ende nuk i kanë zhvilluar sfidat e kësaj jave.

Juventus-Lecce (1-0)

Java e gjashtë, Serie A

57’-Goool! Milik shfrytëzon rrëmujën pranë portës së Falcone dhe e dërgon topin në rrjetë, zhbllokohet Juventus-Lecce.

Lexo edhe: 

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani vazhdon të mbajë rolin e titullarit të padiskutuar te Lecce.

Formacionet zyrtare Juventus-Lecce:

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....