Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Juventusi feston pas 6 muajsh në “transfertë”, fitorja në derbi qetëson Allegrin

Fitorja në derbi është gjithmonë e rëndësishme, sidomos nëse vjen pas një periudhë të vështirë të mbushur plot kritika. Juventusi fitoi 0-1 ndaj Torinos falë golit të Dusan Vlahovic 16 minuta përpara fundit të takimit.

Sulmuesi 22-vjeçar devijoi një top në shtyllën e dytë pas goditjes me kokë të brazilianit Danilo dhe nisi festën me shokët e skuadrës. Bardhezinjtë menaxhuan minutat e mbetura, duke u rikthyer te suksesi në Serie A pas humbjes ndaj Milanit.

 

Fitore tepër e rëndësishme për Juventusin dhe çlirim për trajnerin Max Allegri. Me triumfin e sotëm, rekordmenët e futbollit italian janë ngjitur përkohësisht në vendin e shtatë në kampionatin italian me 16 pikë.

“Zonja” nuk fitonte një ndeshje në transfertë që nga 25 prilli, datë kur siguroheshin pikët maksimale pas triumfit 1-2 në Sassuolo (Raspadori / Dybala, Moise Kean). Juventusi rikthehet të festojë një ndeshje jashtë fushë, që gjithsesi u luajt në Torino.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...