Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Juventusi merr fitoren e radhës, Moise Kean e Di Maria ndëshkojnë Spezian

Juventusi e mbylli në epërsi të një goli pjesën e parë të takimit me Spezian në transfertë.

Bardhezinjtë, të cilëve u janë hequr 15 pikë në klasifikim si masë për bilance të rreme, po kërkon të rikuperojë javë pas jave pozicione në tabelë ne Serisë A për ta mbyllur kampionatin në katërshen më të mirë.

Në minutën e 32-të të takimit, Kostic hodhi një top në zonë nga e majtë, duke gjetur Moise Kean, që edhe pse nuk goditi me forcë, e dërgoi topin aty ku nuk mund ta arrinte Dragowski.

Spezia u mundua të kundërpërgjigjej gjatë pjesës së dytë, ku vlen të përmendet goditja e Daniele Verdes, që , u prit nga Perin, për të ardhur më pas te goli i dytë i bardhezinjve, i shënuar nga Angel Di Maria me një goditje të saktë nga jashtë zonës.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...