Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Kane rikthen Tottenhamin te fitorja, zona Champions gjithnjë e më afër

Tottenhami rikthehet te fitorja në Premier League pas dy humbjeve radhazi. Skuadra e Antonio Contes triumfoi 0-1 përballë Fulhamit. Goli i fitores u realizua nga Harry Kane në minutat shtesë të pjesës së parë.

Kapiteni mori një top nga Son Heung-Min, u rrotullua dhe gjeti cepin e portës kundërshtare falë një gjuajtjeje të bukur dhe tepër të saktë. Ky ishte goli i 16-të sezonal në kampionat për sulmuesin anglez.

 

Spurs e menaxhuan avantazhin dhe në fund iu gëzuan fitores së rëndësishme për objektivin Champions League. Tottenhami u ngjit në kuotën e 36 pikëve, tri më pak se United e Newcastle, që kanë luajtur nga një ndeshje më pak se londinezët.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...