Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Kaos në Francë, tifozët protestojnë dhe lojtarët u kundërpërgjigjen me…tymuese

Kaos në Francë.

Në sfidën e Ligue 2, Troyes-Valenciennes, në minutat e fundit kur sfida ishte 1-1, rezultat që çon Troyes një kategori më poshtë, ndeshja u ndërpre.

Lexo edhe:

Në minutën e 89-të, tifozët vendas u ngritën në protestë duke treguar zhgënjimin e tyre, e që më pas krijuan një mjegull artificiale me tymuese.

Por, kaosi nisi kur lojtarët u kundërpërgjigjën, duke hedhur tymueset nga fusha drejt tribunës, që më pas solli një situatë të pazakontë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...