Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Kapiteni “tradhton” Interin në pjesën e parë, largohet me të kuq

Interi po përballet me Empolin në “San Siro”, sfida e fundit e fazës së parë në Serie A. Pjesa e parë nuk prodhoi gola, ndërkohë që zikaltrit mbetën me dhjetë lojtarë në minutën e 40’.

Kapiteni doli nga fusha pas dy kartonëve të verdhë. Të parin e mori në minutën e 25’, ndërsa të dytin pesë minuta përpara mbylljes së fraksionit të parë të sfidës. Kryesori i tregoi të kuqin, ndërkohë që sllovaku protestoi ashpër.

Kristjan Asllani ndodhet në stol dhe shpreson të përfitojë disa minuta aktivizim përballë ish-skuadrës, ndërkohë që në krahun tjetër e ka filluar si titullar Nedim Bajrami.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...