Futboll

VIDEO/ Karton i kuq pas 35 sekondash, ndodh në ndeshjen e Superligës turke

Nuk është rekord, por pothuajse dhe ka ndodhur në ndeshjen e Superligës turke mes Rizespor dhe Fenerbahce.

Mesfushori brazilian i vendasve, Fabricio Baiana ka marrë karton të kuq pas vetëm 35 sekondash lojë, pasi ka humbur toruan dhe ka goditur një kundërshtar.

Me gjestin qesharak, braziliani ka komplikuar ndeshjen për Rizesporin, që me një lojtar më pak, pësoi tre gola vetëm në pjesën e parë.

Vlen të theksohet se mesfushori 29-vjeçar nuk e ka për herë të parë sjelljen agresive në fushë, pasi ky ishte kartoni i katërt i kuq, i marrë vetëm gjatë këtij sezoni.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
0
0
0
0
0
0
0
0
2Eintracht Frankfurt
0
0
0
0
0
0
0
0
3Bayern Munich
0
0
0
0
0
0
0
0
4Bayer Leverkusen
0
0
0
0
0
0
0
0
5Werder Bremen
0
0
0
0
0
0
0
0
6Schalke 04
0
0
0
0
0
0
0
0
7Wolfsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
8Hertha BSC
0
0
0
0
0
0
0
0
9Bochum
0
0
0
0
0
0
0
0
10Borussia Dortmund
0
0
0
0
0
0
0
0
11Borussia M'gladbach
0
0
0
0
0
0
0
0
12Hoffenheim
0
0
0
0
0
0
0
0
13Koln
0
0
0
0
0
0
0
0
14Mainz 05
0
0
0
0
0
0
0
0
15Freiburg
0
0
0
0
0
0
0
0
16Augsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
17Stuttgart
0
0
0
0
0
0
0
0
18RB Leipzig
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency