Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Katër gola në pjesën e dytë, Valencia mjaftohet me një pikë

Valencia-Almeria përfundoi në barazim 2-2, rezultat që gëzoi më shumë skuadrën udhëtuese. Edhe pse kaluan dy herë në avantazh, djemtë e Gennaro Gattusos morën vetëm një pikë në fund, duke regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore në La Liga.

Almeria humbi një penallti në minutën e 44’, me belgun Largie Ramazani që dështoi nga pika e bardhë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa e dyta ishte plot emocione. Justin Kluivert kaloi vendasit në avantazh (48’).

Almeria reagoi dhe riktheu baraspeshën gjashtë minuta më vonë falë një goditjeje me kokë të Chumi. Valencia u rikthyer në avantazh në minutën e 65’ nëpërmjet golit të kapitenit Jose Gaya.

Gjithsesi, skuadra e Gattusos nuk e ruajti avantazhin. Një gafë fatale në mbrojtje 16 minuta përpara fundit u shfrytëzua nga Francisco Portillo, i cili dërgoi topin në rrjetë dhe evitoi humbjen e ekipit të tij.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...