Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

VIDEO/ Këputet në parket pa ndjenja, shokët vënë duart në kokë

Imo Essien, një lojtar basketbolli i Universitetit Old Dominion, u rrëzua në parket pa ndjenja gjatë ndeshjes së ekipit të tij NCAA kundër Georgia Southern.

Episodi i rëndë u shënua në pjesën e parë, teksa studenti i vitit të po përpiqej të organizohej në mbrojtje. Imo Essien mori menjëherë ndihmën e parë në parket.

Universiteti Old Dominion raportoi se “Imo Essien u vlerësua nga stafi mjekësor i GA Southern. Ai ishte i përgjegjshëm gjatë gjithë kohës dhe ishte në gjendje të ulej në stol pas rifillimit të loja. Ai udhëtoi në shtëpi me shokët e tij të skuadrës.”

Gjithsesi, adoleshenti do t’u nënshtrohet ekzaminimeve të thelluara për të kuptuar nëse vuan nga zemra, apo ishte thjesht një gjendje të fikëti e momentit.

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...