Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Kessie vendos rezultatin e Al Ittihad-Al Ahli, e pëson ekipi i Benzema

Al Ahli fiton minimalisht me rezultatin 0-1 në transfertën e Al Ittihad, në një sfidë që rezultoi shumë e luftuar.

Vendasit diktuan ritmin, megjithatë në fund pikët i morën miqtë. Ndeshja u zhbllokua në minutë e 31’ me Kessie që kaloi Al Ahli në avantazh.

Al Ittihad tentoi në disa raste ta çonte topin drejt rrjetës dhe në minutën e 71’ Benzema ia doli, por pas verifikimit në VAR ai gol u anulua për pozicion të parregullt.

Lexo edhe:

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 0-1, me Al Ittihad që pas javës së nëntë të Saudi Pro League renditet në vend të katërt me 19 pikë, teksa A Ahli ngjitet në vend të pestë po me 19 pikë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...