Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Klubi i njohur rikthehet në Bundesligë, tifozët japin spektakël në fushë

Pas Schalke 04, një tjetër emër i madh siguron biletën për t’u rikthyer ne Bundesligë sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për Werder Bremen, qe kishte nevojë vetëm për një pikë në ndeshjen ndaj Regensburgut, por mori tre të tilla falë fitores 2-0 dhe siguroi ngjitjen në elitën e futbollit gjerman.

Menjëherë pas vërshëllimës finale, tifozët vendas pushtuan fushën për të festuar me futbollistët, ndërsa entuziazmi zgjati për orë të tëra edhe në rrugët e qytetit.

Ndërkohë vetëm në vendin e tretë mbeti një tjetër klub i madh gjerman, Hamburgu, që ka ende shanse për të provuar rikthimin në Bundesligë, pasi do të luajë Play Off-in ndaj Herthës se Berlinit për të përcaktuar se kush do të garojë në elitë sezonin e ardhshëm.

Kujtojmë që Bundesliga 1 u mbyll të shtunën, me Arminia Bielefeld e Grethuer Furth që ranë një kategori më poshtë, për t’u zëvendësuar pikërisht nga Schalke 04 dhe Werder Bremen.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....