Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Koln barazon Bayernin, Dortmundi e “parakalon” me humbje

Zgjohet Borussia Dortmund. Verdhezinjtë kanë rihapur ndeshjen “finale” ndaj Mainzit. Raphael Guerrero tundi rrjetën kundërshtare (69’).

 

1-2 dhe shpresë tek ekipi i Terzic dhe tifozët unikë në “Signal Iduna Park”, të cilët besojnë te përmbysja e çmendur.

 

Lexo edhe:

Por, lajmi i mirë për Dortmundin vjen nga Kolni, aty ku vendasit kanë barazuar 1-1 ndaj Bayernit, rezultat që dërgon titullin te Dortmundi. Për momentin…

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...