Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Komitetit Ekzekutiv i FSHF-së, tërhiqen nga gara këta anëtarë (emrat)

Asambleja e Zakonshme Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit ka shtyrë zhvillimin e procesit zgjedhor për në 15 mars në orën 10:00, nga 2 mars që ishte caktuar më parë.

E ndërsa na ndajnë më pak se dy javë nga zhvillimi i këtyre zgjedhjeve, një pjesë e anëtarëve të Komitetit Ekezkutiv janë tërhequr nga gara.

Emrat që nuk do të jenë pjesë e zgjedhjeve për anëtar të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së janë zv.Presidenti i federatës, Edvin Libohova, Bardhyl Minxhozi, Enkelejd Alibeaj dhe Edmond Spahiu.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...