Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Kontroll i topit për 196 sekonda dhe 63 pasime, goli i Dimarcos për “Guinness”

Të shtunën e kaluar, Interi fitoi 2-0 me Romën, në një sfidë të drejtpërdrejtë për zonën Champions. Golin e parë të këtij takimi e realizoi Dimarco në minutën e 33-të, ndërsa në fraksionin e dytë thelloi epërsinë Lukaku.

Disa ditë pas kësaj përballjeje, vihet në dukje një e thënë e veçantë: zikaltrit, para se të tundnin rrjetën me Dimarcon, e qarkulluan topin për tri minuta e 16 sekonda dhe realizuan plot 63 pasime!

Diçka e pazakontë, që ndoshta është edhe një tregues i diferencave në cilësi.

Skuadra e Inzaghit në fillin e lodh psikologjikisht kundërshtarin, e bën të lërë hapësira dhe e ndëshkon sikur të ishin në një seancë stërvitore.

Me qetësi, durim dhe dashuri!

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...