Connect with us

Hi, what are you looking for?

Fun

VIDEO/ Kopja e të atit, Cristiano Jr. përsërit supergoditjen e Ronaldos

Cristiano Ronaldo Jr. kopjoi lëvizjet babait të tij përpara se të shënonte një gol të bukur në stërvitjen e moshave të Manchester United.

11-vjeçari iu bashkua zyrtarisht formacionit të akademisë së “Djajve të Kuq” muajin e kaluar dhe iu dha fanela me numrin shtatë, ashtu si Cristiano Ronaldo. Cristiano Jr tani po stërvitet rregullisht në United dhe pamjet e reja të shpërndara në “Instagram” tregojnë se ai është në super formë dhe që po argëtohet.

Pasi merr topin, ai bën të njëjtën lëvizje si i ati përpara se ta dërgojë atë në rrjetë dhe në të njëjtën mënyrë si Ronaldo, 11-vjeçari festoi duke bërtitur dhe duke vrapuar drejt kamerës.

Ronaldo Jr ka qartazi aspirata për të imituar të atin dhe gjyshja e tij, Dolores, mendon se ai tashmë është më i mirë se Ronaldo kur ishte 11 vjeç.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...