Conference League

VIDEO/ Kore dhe marshim spektakolar, ultrasit e Romës drejt stadiumit kombëtar

Tifozët e Romës janë grumbulluar te liqeni. Të shumë janë italianët që kanë zbarkuar në kryeqytetin shqiptar për të mbështetur skuadrën e zemrës në finalen e Conference League.

Ultrasit e parë kanë marrë rrugën drejt “Air Albania”, aty ku pritet të krijojnë një atmosferë të shkëlqyer nga dy tifozeritë.

 

Ndërkohë, një numër i madh i forcave policore janë në gatishmëri për çdo gjë. Synimi është evitimi i përplasjeve mes tifozëve, sidomos grupimeve ultras.

 

Organizim, marshim dhe kore pafund nga tifozët e Romës, siç dallohet në video. Ndërkohë, shumë fugonë policie janë parkuar afër stadiumit kombëtar, teksa në çdo cep të Tiranës ka festë.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency