Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Krasniqi gol spektakolar në Rumani, shtang portierin kundërshtar

Ermal Krasniqi shënon një tjetër gol me Cluj në Rumani. Sulmuesi që u transferua në elitën rumune nga Ballkani i Kosovës vijon me formën e shkëlqyer në radhët e Cluj teksa gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen e kampionatit ndaj U.Cluj që skuadra e Krasniqit e fitoi me shifrat 4-0. 24-vjeçari realizoi golin e dytë të sfidës teksa në minutën e 32-të realizoi në mënyrë spektakolare me finte pas pasimit të Manea.

Portieri kundërshtar nuk kuptoi asgjë me topin që përfundoi në rrjetë. Ky ishte goli numër katër për Krasniqin në kampionat ndërsa për fat të keq në fundin e ndeshjes, sulmuesi gaboi nga pika e bardhë. Megjithatë, efekti Krasniqi tek Cluj është i jashtëzakonshëm pasi sulmuesi është shndërruar në një lojtar titullar.

Lexo edhe:

Pas këtij rezultati, skuadra e Cluj renditet në vendin e dytë të kampionatit me 63 pikë një më pak se kryesuesit e Farul Constanta.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...