Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Kryevepër e Garnachos, Manchester United nuk ndalet më në Premier League

Manchester United mori fitoren e tretë radhazi në Premier League teksa mposhti me shifrat 0-3 në transfertë Evertonin. Djajtë e Kuq e nisën ndeshjen në mënyrë të shkëlqyer ndërsa në minutën e tretë gjetën golin e avantazhin me anë të Garnachos.

Argjentinasi realizoi një gol të jashtëzakonshëm duke ekzekutuar mjeshtërisht një roveshatë me topin që ishte i destinuar për të përfunduar në rrjetë. Në fraksionin e dytë, United shënoi edhe dy gola të tjerë teksa ishte Martial që fitoi një penallti të cilën e shndërroi në gol Marcus Rashford.

Lexo edhe:

Në vijim, shënoi edhe Martial që mbylli me sukses një aksion të bukur të United. Falë kësaj fitoreje, Manchester United ngjitet në kuotën e 24 pikëve në vend të gjashtë ndërsa Everton mbetet në vendin e 19 me katër pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....