Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Kryevepër e Gripshit ndaj skuadrës ukrainase, ish-lojtari i Skënderbeut shënon me akrobaci

Me kampionatin që ende nuk ka rinisur, skuadrat në Kosovë janë duke zhvilluar ndeshje miqësore në mënyrë që lojtarët të ruajnë formën atletike për momentin kur do të startojë sërish gara. Kështu, Ballkani zbriti në fushë të martën për një test ndaj Oleksandriya, sfidë që të besuarit e trajnerit Ilir Daja e fituan me shifrat 5-2.

Mirëpo, përtej rezultatit që në të tilla sfida është dytësor, ajo që bëri më shumë bujë ishte goli spektakolar i Nazmi Gripshit në minutën e 18-të të pjesës së parë. Sulmuesi realizoi një kryevepër të vërtetë duke realizuar me roveshatë ndërsa e dërgoi topin aty ku portieri kundërshtar e pati të pamundur për të mbërritur.

Ish-sulmuesi i Skënderbeut vuajti një dëmtim në pjesën e parë të sezonit, mirëpo tashmë duket më i karikuar se kurrë për të dhënë kontributin e tij te Ballkani që synon të konfirmohet kampion në Kosovë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...