Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Kryevepër e Marco Reus, shënon golin e qetësisë për Dortmundin

Marco Reus mbetet një futbollist klasi pavarësisht dëmtimeve të shumta dhe 33 viteve mbi supe.

Kapiteni realizoi një eurogol në Borussia Dortmund-Hertha Berlin, sfidë që po transmetohet në SuperSport 3.

Reus mori përsipër një goditje dënimi në minutën e 76’. Topi në trekëndësh, festë në “Signal Iduna Park” dhe 3-1 për Dortmundit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...