Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ Kryevepër e Porros, mposht Muric dhe kualifikon Tottenhamin

Tottenhami vuajti përballë Burnleyt, por arriti të fitonte 1-0 dhe të siguronte kualifikimin në raundin e 1/16-ve në FA Cup. Aro Muric, portieri titullar i Kosovës, e nisi nga minuta e parë për skuadrën mike.

“Gardiani” shqiptar kreu disa pritje të bukura, por u dorëzua 12 minuta nga fundi. Moment kur spanjolli Pedro Porro “shpiku” një goditje fantastike nga larg.

Lexo edhe:

Sfida nuk prodhoi më gola dhe në fund festuan djemtë e Postecoglu, të cilët regjistruan suksesin e katërt radhazi në shtëpi mes kampionatit dhe FA Cup.

 

Në raundin tjetër u kualifikua edhe Fulhami, që mposhti me të njëjtin rezultatin skuadrën e Rotherhamit. Goli i fitores u realizua nga xhamajkani Bobby De Cordova-Reid në mesin e pjesës së parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....