Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Kualifikim mes frikës, Fiorentina në gjysmëfinalet e Conference League

Fiorentina është skuadra e parë gjysmëfinaliste e Conference League. Skuadra nga Firence humbi 2-3 në “Artemio Franchi” përballë Lech Poznan.

Por, italianët siguruan kalimin në gjysmëfinale falë fitores 1-4 në Poloni. Afonso Sousa zhbllokoi takimin në minutën e nëntë, falë një goditjeje që shtangu portierin Terracciano.

Ndërkohë, skuadra udhëtuese ka realizuar edhe dy gola të tjerë në pjesën e dytë. Kristoffer Velde shënoi të dytin me penallti (65′). Katër minuta më vonë, Lech shënoi sërish me Artur Sobiech.

Lexo edhe: 

Për të qetësuar skuadrën italiane mendoi Riccardo Sottil (78′). 23-vjeçari dërgoi topin në rrjetë dhe tifozët në festë. Fiorentina gjeti edhe golin e dytë në minutat shtesë.

Gaetano Castrovilli tundi rrjetën kundërshtare, duke vulosur kalimin e skuadrës së tij mes katër më të mirave në Conference League.

 

GOLI I DYTË I FIORENTINËS

GOLI I PARË I FIORENTINËS

GOLI I TRETË I LECH POZNAN

GOLI I DYTË I LECH POZNAN

GOLI I PARË I LECH POZNAN

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...