Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Kualifikohen United dhe Nottingham, penalltitë “fikin” ekipin e De Zerbit

Manchester United, Nottingham Forest dhe Brighton janë skuadrat e radhës që siguruan çerekfinalet e EFL Cup duke iu bashkuar Newcastle, Wolves, Leicester City dhe Southamton, ndërkohë që çerekfinalisti i tetë do të mësohet nga dueli i zjarrtë Manchester City-Liverpool (e enjte, 21:00, SuperSport).

 

United mposhti 2-0 Burnley falë golave të Christian Eriksen dhe Marcus Rashford, ndërkohë që Nottinghami triumfoi 1-4 në fushën e Blackburn. 0-0 përfundoi përballja Charlton-Brighton, me vendasit që u treguan më të saktë duke sjellë eliminimin e ekipit të De Zerbit.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...