Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Kualifikohet Fiorentina, Baseli i Xhakës ia del pas goditjes së penalltive

Në sfidën ndaj Slovan Bratislavës, Baseli i Taulant Xhakës ia doli të kualifikohej vetëm pas goditjes së penalltive. Koha e rregullt përfundoi me barazimin 2-2 teksa nga goditja e penalltive, zvicerianët u shfaqën më të sigurt duke realizuar katër penallti me vendasit që gabuan dhe realizuan vetëm një. Pjesë e kësaj sfide ishte edhe Taulant Xhaka me mesfushorin shqiptar që u aktivizua për 82 minuta.

Ndërkohë, Fiorentina triumfoi në Turqi ndaj Sivasspor me shifrat 1-4. Italianët u nisën të avantazhuar në këtë sfidë pas fitores 1-0 në Artemio Franchi, megjithatë në transfertë nuk hasën në shumë vështirësi. Edhe pse në fakt e nisin keq duke pësuar të parët.

Por, më pas golat e Cabral, Milenkovic dhe një autogol bëri që italianët të mbërrijnë në çerekfinale. Në ndeshjen tjetër, Lech Poznan u kualifikua po ashtu për në çerekfinale teksa mposhti me rezultatin 0-3 në transfertë suedezët e Djurgarden. Polakët kishin fituar edhe ndeshjen e parë me shifrat 2-0.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...