Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Kujtoi se simuloi, trajneri i Fenerbahces godet lojtarin e ekipit të shqiptarëve

Fenerbahce fitoi 2-5 ndaj Istanbulsporit, duke zhvlerësuar dygolëshin e Jetmir Topallit për ekipin vendas. Skuadra nga Stambolli regjistroi triumfin e katërt radhazi dhe kryeson kampionatin turk me 26 pikë të grumbulluara në 11 javë kampionat.

Titulli i mungon Fenerbahces prej vitit 2014, teksa trajneri Jorge Jesus u bë protagonist negativ ndaj ekipit kundërshtar. Një nga lojtarët e Istanbulsporit u dëmtua në një moment, por ndryshe mendoi tekniku i famshëm portugez.

68-vjeçari u afrua tek lojtari kundërshtar, e goditi lehtë dhe e ftoi të ngrihej në këmbë, duke qenë i bindur se po simulonte, edhe pse pranë tij nxitoi stafi mjekësor i Istanbulsporit për ta ndihmuar. Video është kthyer virale në rrjetet sociale.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...