Video

VIDEO/ Kundërsulm i rrezikshëm në fund, por zëvendës-trajneri hyn në fushë dhe e ndal

Një episod qesharak, që ka shkaktuar tension, është regjistruar në kategoritë e ulëta spanjolle, konkretisht në Tercera Division, në ndeshjen mes Villanueva del Pardillo dhe Colmenar Viejo, që u mbyll në barazim 1-1.

Pak minuta nga fundi, portieri i vendasve nisi mirë aksionin, duke nxjerrë të tijtë në kundërsulm, në një situatë të favorshme 4 kundër 2, por miqtë këtë herë i shpëtoi ndihmës-trajneri.

Menjëherë sapo pa se aksioni mund të shndërrohej në kërcënim, ai u ngrit nga pankina, vrapoi në fushë dhe gjuajti topin, duke ia hequr nga këmbët sulmuesve të vendasve.

Menjëherë shpërtheu tensioni dhe nervozizmi i vendasve, teksa arbitri ndëshkoi me karton të kuq ndihmës-trajnerin mik dhe rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency