Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Kupa e Botës për ski, Lara Colturi mes 25 më të mirave në Finlandë

Lara Colturi mbyll me sukses edhe ditën e dytë të garimit në Kupën e Botës, në Levi (Finlandë). Pas vendit të 22-të ditën e shtunë, skiatorja e talentuar futet përsëri në Top30.

Kësaj radhe në vendin e 25-të. Të dy këto rezultate janë fantastike duke patur parasysh që 16-vjeçarja vjen pas një dëmtimi. Dhe janë garat e saj të para në SL.

Lexo edhe: 

Mbi te gjitha, ajo nisej nga vendi i 65-të. Garat e radhës së Larës kuqezi do të jenë në kontinentin Amerikano-Verior në Killington.

Dhe më pas në Kanada. I urojmë suksese Larës në garat e radhes në cirkuitet e Kupës së Botës.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...