Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Kupa e Italisë mbërrin në Romë, shoqërohet nga legjendat e Seria A

Kupa e Italisë mbërriti pak minuta më parë në qytetin e Romës një ditë përpara finales së madhe mes Fiorentinës dhe Inter që do të luhet këtë të mërkurë në orën 21:00 në “Olimpico” dhe që për publikun shqiptar transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2” Digitalb.

Kupa u shoqëruan për në Romë nga një “skuadër’ shumë e veçantë.

Lexo edhe:

Në një video të bërë publike nga mediet italiane shihet se një “skuadër” e legjendave të SeriA, duke përfshirë: Luca Toni, Andriy Shevchenko, Ciro Ferrara, Marco Materazzi, Nelson Dida ishin të pranishëm në momentin që Kupa e Italisë mbërriti në Romë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...