Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ Kupa e nëntë në histori, festa zikaltër në “Olimpico”

Interi fiton Kupën e Italisë për edicionin e dytë radhazi. Dhe për herë të nëntë në histori, duke barazuar Romën. Më mirë në këtë turne ka bërë vetëm Juventusi, 14 herë fitues i këtij trofeu.

Lexo edhe:

Skuadra e Simone Inzaghit iu fal dygolëshit të Lautaro Martinez për të thyer 1-2 Fiorentinën, që kaloi e para në avantazh me anë të Nico Gonzalez.

 

Interi do të luajë një tjetër finale oas disa ditësh (10 qershor). Atë më të rëndësishmen: finalen e Champions League ndaj Manchester City në Stamboll.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...