Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

VIDEO/ Lebron James godet arbitrin në parket: Ke dashur ta bësh këtë prej 25 vitesh!

Sfida e tretë e gjysmëfinales Play-Off mes Los Angelos Lakers dhe Denver Nuggets përfundoi sërish me fitoren e këtyre të fundit me shifrat 119-108, duke e çuar serinë në 3-0 për Nuggets që janë pranë finales. Sfida dhuroi shumë momente pikante, por një nga më të sikletshmet ishte gjakosja e arbitrit Scott Foster.

Lexo edhe:

Gjatë një kundërsulmi të Lakers, Lebron James u përplas me arbitrin veteran (arbitron prej 29 sezonesh në NBA) duke e gjakosur në mënyrë të pavullnetshme. Ylli i Lakers u afrua menjëherë për të parë se çfarë ndodhi me arbitrin teksa Foster e kaloi lehtë, madje edhe duke bërë shaka teksa i tha James se ai prej 25 vitesh është përpjekur ta gjakosë atë dhe më në fund e gjeti mënyrën.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...