Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Lecce “zhyt” Sassuolon/ Bajrami luan një pjesë loje, minuta edhe për Medon Berishën

Lecce triumfoi në transfertë ndaj Sassuolos me rezultatin e thellë 0-3. Një disfatë e rëndë për skuadrën ku aktivizohen Nedim Bajrami dhe Marash Kumbulla që rrezikon seriozisht mbijetesën në Serie A.

Mesfushori i kombëtares luajti në 45-minutat e para për t’u zëvendësuar më pas me fillimin e pjesës së dytë. Nga ana tjetër, nuk pati minuta për Marash Kumbullën.

Lexo edhe:

Sakaq, për Leccen mungoi Ylber Ramadani si pasojë e një dëmtimi ndërsa po ashtu i gatshëm nuk ishte as Kastriot Dermaku teksa lojtari i Shpresave, Medon Berisha u aktivizua në minutën e 75.

Pas kësaj fitoreje, Lecce ngjitet në kuotën e 35 pikëve në vend të 13 ndërsa Sassuolo aktualisht është në vendin e 19 me 26 pikë.

Goli i parë nga Gendrey:

Goli i dytë nga Dorgu:

Goli i tretë nga Piccoli:

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...