Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Leicesteri ia falet dy golave të bukur, Werderi zhyt në krizë Schalke 04

Fitore në transfertë për Leicester CityPremier League, ndërkohë që Werder Bremen siguroi suksesin e dytë radhazi në Bundesliga. “Dhelprat” e Brendan Rodgers mposhtën 0-2 Evertonin në “Goodison Park” falë dy golave shumë të bukur në fundin e çdo pjese.

Youri Tielemans zhbllokoi ndeshjen me një eurogol në minutën e 45’, teksa në minutën e 86’ Harvey Barnes gjeti golin e qetësisë për ekipin mik duke finalizuar një kundërsulm perfekt. Me fitoren e sotme, Leicesteri i bashkohet Evertonit në kuotën e 14 pikëve.

 

Werder Bremen mori pikët maksimale në shtëpi pas triumfit 2-1 ndaj Schalke 04. Miqtë gjetën golin në minutën e 16’ me anë të Alex Kral, por VAR-i anuloi festën e “Bluve Mbretërorë”. Vendasit përfituan dhe kaluan në avantazh me Niclas Fullkrug pas gjysmë ore lojë.

 

Werderi dyfishoi rezultatin në minutën e 76’, Marvin Ducksch dërgoi tifozët e pranishëm në “Weserstadion” në festë, teksa goli i Dominick Drexler (89’) i shërbeu vetëm për statistika Schalkes. Vendasit janë ngjitur në vendin e shtatë me fitoren e sotme, ndërsa Schalke mbetet në vendin e fundit në Bundesliga.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...