Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Leipzig mbetet me zero në kolonën e fitoreve, Union Berlin në krye

Leipzig nuk ka mundur sërish të gjejë rrugën e fitores edhe pas ndeshjes së tretë në Bundesliga. Këtë herë ishte Union Berlin që i mposhti në shtëpi me rezultatin 2-1, teksa vendasit shënuan dy gola të shpejtë në pjesën e parë me anë të Siebatchau dhe Becker respektivisht në minutat 32 dhe 38.

Union Berlin e menaxhoi më së miri avantazhin e dyfishtë deri në minutëhn e 83-të, kur miqtë shkurtuan diferencat me anë të Orban. Gjithsesi, goli i Leipzig shërbeu sa për statistikë pasi tre pikët shkuan në llogaritë e Union Berlin që shkon në kuotën e shtatë pikëve në vendin e dytë të Bundesliga pas Borussia Monchengladbach.

Nga ana tjetër, Leipzig mbetet me vetëm dy pikë në tabelën e klasifikimit, ende pa gjetur rrugën e fitores ndërsa mban vendin e 11-të.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...