Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Leo Messi magjik, realizon dy kryeveprat e radhës me Interin

Leo Messi nuk ndalet. Shtatë herë fituesi i Topit të Artë ka shënuar dygolëshin e radhës me Inter Miamin në MLS.

Skuadra nga Florida, siguroi një kualifikim drithërues në raundin e 1/4-ve të Kupës së Amerikës Veriore dhe Qendrore.

Interi e mbylli në barazim 4-4 kohën e rregullt ndaj Dallasit, me “pleshtin” që realizoi dy gola shumë të bukur.

Të parin që zhbllokoi sfidën në minutën e gjashtë, pasi një asisti nga Jordi Alba. Një aksion që e kemi shijuar pafund herë te Barcelona.

Ndërkohë që Kampioni i Botës me Argjentinën, ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi pesë minuta përpara fundit. Duke vulosur barazimin 4-4.

Më pas penalltitë, Messi shënoi sërish, njësoj vepruan edhe shokët e skuadrës dhe Interi festoi kualifikimin në raundin çerekfinal.

Lexo edhe:

36-vjeçari nga Rosario numëron 7 gola dhe 1 asist në 4 takimet e zhvilluara me skuadrën e re. Messi u largua nga PSG dhe firmosi në SHBA me Inter Miamin deri në dhjetorin e vitit 2025.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...