Bundesliga

VIDEO/ Leverkusen në Champions, festojnë ekipet udhëtuese në Gjermani

Gola dhe fitore të ekipeve udhëtuese në Bundesligën gjermane. Bayer Leverkusen fitoi 2-4 përballë Hoffenheim, duke siguruar kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Patrick Schick realizoi dy herë për “Aspirinat”, duke u ngjitur në kuotën e 24 golave në kampionatin gjerman. Diaby dhe Alario kompletuan “pokerin” e Leverkusenit, edhe pse Hoffenheim kaloi dy herë në avantazh.

Borussia Dortmund u rikthye te fitorja pas dy humbjeve radhazi. Verdhezinjtë mposhtën 1-3 Greuther Furth të vendit të fundit, falë dygolëshit të Julian Brandt dhe Passlack.

Freiburg dhe Koln dështuan në shtëpi, duke komplikuar objektivat europianë. Freiburg u shkatërrua 1-4 nga Union Berlin, me ekipin mik që siguroi tre pikë të arta për një biletë europiane.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency