Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Lëvizjet e Mourinhos japin efekt, Zaniolo-Pellegrini përmbysin rezultatin

Roma e mbylliu në disavantazh pjesën e parë ndaj Ludugorets, sfidë që duhet fituar për të siguruar kualifikimin në Europa League. Jose Mourinho kreu tri zëvendësime në pushimin mes pjesëve, duke hedhur në fushë emra si Zaniolo, Cristante dhe Volpato.

 

Verdhekuqtë e kanë nisur me një marsh më shumë fraksionin e dytë të takimit dhe kanë përmbysur rezultatin brenda nëntë minutave falë dy penalltive të fituara nga Nicolo Zaniolo. Kapiteni ekzekutoi saktë nga pika e bardhë minutën e 56′ ia dolën të rikthejnë baraspeshën.

 

Mesfushori nuk gaboi as në minutën e 55’, dërgoi topin sërish në rrjetë dhe në “Olimpico” shpërtheu festa. Përmbysje dhe 2-1 për Romën, që mjafton të ruajë avantazhin për të siguruar kualifikimin në raundin e 1/16-vë në Europa League.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...