Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Liverpool fiton me përmbysje, të kuqtë i shënojnë katër gola Lutonit

Liverpool nuk gaboi në Anfield ndaj Luton Town teksa fitoi me rezultatin 2-1. Ndeshja nuk nisi mirë për të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp që e mbyllën pjesën e parë në disavantazhin e një goli teksa ishte Okbene ai që realizoi për miqtë në minutën e 12.

Ajo që vlen të theksohet është se Liverpool reagoi fortë, por të kuqtë shpërdoruan shumë mundësi, sidomos me Luis Diaz. Gjithsesi, në fraksionin e dytë, mendoi dyshja holandeze Van Dijk dhe Gakpo për të rikthyer buzëqeshjen në Anfield.

Lexo edhe:

Mbrojtësi ishte i pari që shënoi me kokë në minutën e 56 pas zhvillimeve të një goditje këndi teksa vetëm dy minuta më pas, po me kokë, sulmuesi shënoi golin e përmbysjes pas asistit të Mac Allister.

Vrulli i Liverpool vijoi dhe në minutën e 71, Luis Diaz shënoi të tretin pas një topi të rikuperuar nga Robertson duke vendosur kështu në “kasafortë” trepikëshin, teksa në të 90-tën festës iu bashkua edhe Elliot.

Pas kësaj fitoreje, Liverpool ngjitet në kuotën e 60 pikëve në vendin e parë të Premier League, momentalisht plus katër pikë nga Manchester City i vendit të dytë. Nga ana tjetër, Luton mbetet në vendin e 18 me 20 pikë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...