Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Liverpool përmbys Wolves dhe merr përkohësisht kreun e Premier League

Wolverhampton-Liverpool nisën javën e pestë të Premier League, me një sfidë që rezultoi shumë e luftuar dhe dhuroi spektakël në “Molineux Stadium”.

“The Reds” morën përmbysën vendasit në takimin që u mbyll me rezultatin 1-3 dhe morën përkohësisht kreun e renditjes.

Lexoni edhe: 

Sfida u zhbllokua që në minutën e 7’, kur Hwang Hee-Chan gjeti rrugën drejt rrjetës dhe kaloi Wolves në avantazh, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 1-0.

Fraksioni i dytë foli për miqtë, të cilët barazuan me Gakpo në minutën e 55, ndërsa minutën e 85; Robertson përmbysi gjithçka.

Në fund rezultati u vulos nga Elliot që realizoi golin e tretë për Liverpool në minutën e 90+1’, për t’u theksuar është fakti se njeriu i asisteve në të tre golat e skuadrës së Jurgen Klopp është Salah.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 1-3, me Wolves që pas raundit të pestë renditen në vend të 15-të me tre pikë, teksa Liverpool kryeson me 13 pikë, një më shumë se Manchester City i vendit të dytë, por me ekipin e Guardiolës që ende nuk e ka zhvilluar takimi e kësaj jave.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...