Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Liverpooli i falet Nunez në “frymën e fundit”, Fulhami feston me “tris”

Liverpooli mposhti 0-1 Nottingham Forest falë golit të Darwin Nunez në minutën e nëntë shtesë. The Reds siguruan një fitore tepër të rëndësishme për objektivin titull.

Fitore edhe për Fulhamin, 3-0 përballë Brightonit, ndërkohë që Tottenhami siguroi një triumf me përmbysje 3-1 kundër Crystal Palace.

 

Tri pikët siguroi edhe Newcastle përballë Wolvesit. Feston në transfertë West Hami, ndërkohë që Brentford-Chelsea u mbyll në barazim 2-2.

Lexo edhe:

Armando Broja u aktivizua vetëm në minutën e 84’ për Fulhamin, skuadër që regjistroi fitoren e dytë radhazi pas asaj përballë Manchester United në “Old Trafford”.

FULHAM-BRIGHTON

Në orën 18:30 është programuar Luton-Aston Villa, takimi i fundit i së shtunës në Premier League. Që do të transmetohet live në SuperSport 2.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...