Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Liverpooli i pafuqishëm në “Bernabeu”, Benzema ndëshkon “të kuqtë”

Reali i Madridit nuk i jep shpresë Liverpoolit për një përmbysje të madhe në “Bernabeu”, në ndeshje e kthimit të fazës së 1/8-ave të Champions League.

“Los Blancos” jo vetëm që nuk pësuan gol, por shënuan në minutën e 79-të me Karim Benzemanë, që e çoi rezultatin e përgjithshëm në shifrat 6-2.

Lexo edhe:

Një sfidë pa histori, edhe pse skuadra e Jurgen Kloppit e nisi me vrull takimin, por pa mundur të tundë rrjetën e portës së Courtois.

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...