Kombëtare

Video/ “Loja” me hedhjen e shisheve u pëlqen edhe tifozëve polakë

Hedhja e shisheve plastike në drejtim të futbollistëve polakë, që solli edhe ndërprerjen e ndeshjes në dy momente, ishte edhe më e rëndë se humbja e kuqezinjve në “Air Albania”, pasi prishi jo pak atë imazh fantastik që pjesa dërrmuese e tifozëve dhanë me grumbullimin dhe organizimin në mbështetje të kombëtares.

Pavarësisht masave të rrepta të sigurisë dhe kontrollit të imtësishëm, shumica e shisheve plastike ra në duart e tifozëve nga brenda impiantit “Air Albania” dhe saktësisht nga banakët e shërbimit, që në mungesë të gotave plastike, filluan të shërbejnë ujin në paketimin e tij origjinal.

Megjithatë fenomeni i gjuajtjes me shishe drejt katërkëndëshit të blertë, nuk prek vetëm tifozët shqiptarë, pasi në një video të siguruar nga Supersport, duket qartë që edhe polakët nuk i shpëtuan tundimit t’i hedhin ato drejt fushës.

 

Vetëm se në rastin konkret organizatore e ndeshjes ishte FSHF-ja, dhe pavarësisht se cila tifozëri hedh shishet, pasojat do të bien padyshim mbi këtë institucion dhe futbollin shqiptarë në tërësi, pasi gjasat janë që FIFA të veprojë me dorë të ashpër.

Ndërprerja e ndeshjes me Hungarinë, FIFA paralajmëron ndëshkim të ashpër

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency