Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

VIDEO/ Luiza Gega triumfon në garën e 5 mijë metrave në Kampionatin Ekipor Evropian

Luiza Gega siguron një tjetër triumf, ndërsa ka nderuar flamurin “kuqezi” në garën e 5 mijë metrave në Kampionatin Ekipor Evropian, duke marrë pikët maksimale.

Ky kampionat është duke u zhvilluar në Krakov të Polonisë, ndërsa atletja shqiptare siguroi kohën 15: 32: 39 rreth 4 sekonda më e shpejtë se rivalja Salpeter nga Izraeli.

Lexo edhe: 

Kështu kampionia shqiptare siguron edhe një tjetër triumf dhe ngre lart flamurin “kuqezi”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...