Itali

VIDEO/ Lukaku mbërrin në Itali, sot testet mjekësore dhe më pas firma

Romelu Lukaku ka mbërritur në Itali në vigjilje të aventurës së tij të dytë me Inter. Sulmuesi pritet të kryejë vizitat mjekësore në orët e ardhshme, para se të veshë zyrtarisht edhe njëherë ngjyrat zikaltër.

Belgu vjen me anë të formulës së huazimit për 1 vit nga Chelsea, teksa dështoi të shfaqte cilësitë me londinezët ndërsa italianët pasi e shitën për 100 milionë euro tashmë paguajnë vetëm tetë milionë euro në drejtim të Bluve të Londrës.

Lukaku ka mbërritur në aeroportin e Linates në orët e para të mëngjesit, teksa ka bërë një foto me shallin zikaltër, për t’u nisur më pas drejt qendrës mjekësore, ku do të kryejë vizitat para se të hedhë firmën mbi kontratë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency