Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Lukakut i anulohen dy gola, Sllovakia bën surprizën e parë në Euro 2024

Surprizën e parë në Kampionatin Evropian Gjermani 2024 e bën Sllovakia. Përfaqësuesja sllovake mposhti me rezultat minimal (1-0) Belgjikën, që rreshtohet mes ekipeve pretendente për të ngritur lart trofeun.

Golin e vetëm të ndeshjes së zhvilluar në Frankfurt e realizoi Schranz që në minutën e shtatë, pas një gabimi në mbrojtje të “Djajve të Kuq”.

Belgjika kishte thuajse 90 minuta lojë në dispozicion për të ndryshuar rrjedhën e lojës, por nuk ia doli të shënonte qoftë një gol.

Në fakt, Romelu Lukaku arriti ta dërgonte dy herë topin në rrjetë, por iu anuluan pas ndërhyrjes së sistemit VAR.

Në rastin e parë (56’) për pozicion jashtë loje, ndërsa në fundin e takimit për prekje të topit me dorë në zhvillim të aksionit. Tashmë Belgjika duhet të bëjë kthesën në dy ndeshjet e radhës në grup me Rumaninë dhe Ukrainën.

 

Belgjikë-Sllovaki 

EURO 2024 (0-1)

7’-Goool! Schranz gjen rrugën drejt rrjetës dhe kalon Sllovakinë në avantazh.

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare:

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...