Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Lyon ngec në shtëpi, Valencia fiton në transfertë

Lyon nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Toulouse në ndeshjen hapëse të javës së dhjetë të Ligue 1. Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Tete që në minutën e dytë, por më pas nuk arritën të shënonin golin e sigurisë. Me takimin që mbeti i hapur, miqtë përfituan dhe në fraksionin e dytë barazuan me anë të Ratao në minutën e 67-të.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi dhe ndeshja u mbyll në barazim 1-1 me Lyon që mbetet në vendin e shtatë me 14 pikë ndërsa nga ana tjetër, Toulouse renditet e 11-ta me 12 pikë.

Ndërkohë, në La Liga, Valencia mori një fitore 1-2 në transfertë ndaj Osasunës. Ishte Kluivert ai që hapi llogaritë e sfidës në minutën e 28-të falë një asisti të Cavanit ndërsa në të dytën, dyfishoi Dhiakhaby.

Në të 70-tën, Cavani u bë protagonist negativ teksa humbi një penallti me vendasit që shkurtuan diferencat në minutën e 94 me anë të Brasanac, por që koha nuk mjaftoi për të marrë më shumë. Për t’u theksuar edhe fakti se Osasuna u ndëshkua dy herë me karton të kuq. Pas kësaj fitoreje, Valencia ngjitet e pestë me 13 pikë, ndërsa Osasuna me të njëjtën kuotë pikësh mban vendin e tetë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....