Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Magji e Et’hemit në Turqi, sulmuesi rikthehet te goli me një perlë

Valon Et’hemi u shndërrua protagonist për skuadrën e Istanbulspor në ndeshjen që këta të fundit po e luajnë aktualisht ndaj Kasimpasa. Sulmuesi shqiptar realizoi një perlë të vërtetë teksa me një inkursion personal nga e majta e sulmit, goditi bukur nga një pozicion i prirët në hyrje të zonës duke mos i lënë asnjë shans reagimi portierit kundërshtar me topin që u depozitua në fundin e rrjetës. Falë golit të Et’hemit, sfidës iu rikthyhen ekuilibrat pasi ishin miqtë ata që kishin kaluar më parë në avantazh.

Ky ishte goli i pestë për Et’hemin në këtë sezon, me 25-vjeçarin që fiton gjithnjë e më shumë rolin e protagonizmit në elitën turke. Në fakt, goli i mungonte sulmuesit prej gjashtë ndeshjesh, megjithatë tashmë rikthehet te festa dhe e bën në mënyrën më spektakolar.

Kujtojmë se pjesë e Istanbulspor janë edhe Sidrit Guri, Eduard Rroca, Jetmir Topalli dhe Kristal Abazaj. Skuadra e shqiptarëe aktualisht renditet në vendin e fundit të kampionatit me nëntë pikë teksa lufton për mbijetesën në elitë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...