La Liga

VIDEO/ Magji e Rafa Mir, Sevilla fiton dhe i afrohet Realit kryesues

Një eurogol i Rafa Mir i mjaftoi Sevillas për të fituar 1-0 kundër Getafes. Ekipi i Julian Lopeteguit po zhvillon një kampionat fantastik dhe po garon me Real Madrid për titullin kampion.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Minuta e 22-të, veprim i bukur në krahun e djathtë nga ana e Lucas Ocampos dhe gol me finte i Rafa Mir. Tifozët e pranishëm në “Sanchez Pizjuan” në festë dhe rrjeta e gjashtë sezonale në kampionat për golashënuesin më të mirë të Sevillas.

24-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës edhe në minutën e dhjetë, por goli u anulua për pozicion të parregullt. Rafa Mir iu anulua një tjetër gol në minutën e 49-të (pozicion i parregullt), teksa e njëjta gjë ndodhi dhe me Matën e Getafes (43’).

Papu Gomez dhe Ivan Rakitic iu afruan golit të dytë në pjesën e dytë, por takimi nuk prodhoi më gola. Sevilla mban vendin e dytë në renditje, me pesë pikë dhe një ndeshje më pak se Reali kryesues.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency