Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Mali i zi fiton derbin ballkanas me Bullgarinë, vendos goli  i Krstovic

Fitore e madhe e Malit të Zi në ndeshjen e parë të kualifikueseve të Evropianit 2024 përballë Bullgarisë,  në “Huvepharma Arena” të Razgradit.

Ky derbi ballkanas u vendos nga goli i Krstovic në minutën e 70-të, pas një gabimi të vendësve në mesfushë.

Futbollistët vendës përfituan në maksimum nga mundësia që iu dha, duke shënuar një gol të bukur pas disa disa kombinimeve të sakta.

Lexo edhe: 

Futbollistët bullgarë tentuam me të gjitha mundësitë për të shmangu humbjen, por pa sukses.

Sukses shumë i rëndësishëm për malazezët që fitojnë në transfertë përballë një rivali direkt për vendin e dytë, pasi kuptohet, në Grupin G favorite është Serbia (bëjnë pjesë gjithashtu Hungaria dhe Lituania.

 

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...