Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Mallorca-Barcelona ndajnë pikët, Muriqi lojtari më i mirë i ndeshjes

Mallorca-Barcelona ndajnë pikët në “Estadi Mallorca Son Moix”, me sfidën e vlefshme për javën e shtatë të La Liga që u mbyll me rezultatin 2-2.

Sfida ishte shumë e luftuar, ndërsa për vendasit protagonist i padiskutuar ishte sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, që në fund u shpall edhe lojtar ndeshje.

Muriqi zhbllokoi sfidën në minutën e 8’, duke kaluar Mallorcan në avantazh.

Megjithatë në minutën e 41’ miqtë gjetën e barazimin me Raphinhan, që realizoi një super gol.

Në minutën e 45+3’ Muriqi u bë sërish protagonist, ndërsa asistoi Prats, me Mallorcan që realizoi golin e dytë.

Në fraksionin e dytë sfida ishte edhe më e luftuar, ndërsa në minutën e 75’ Lopez realizoi golin e barazimit për “katalanasit”, me talentin e akademisë “blaugrana”, që gjeti golin e parë në një ndeshje zyrtare me Barcelonën.

Në fund gjithçka u mbyll me barazimin 2-2, me Mallorcan që ngjitet në vend të 15-të me gjashtë pikë, ndërsa Barcelona kryeson me 17 pikë.

Mallorca-Barcelona (2-2)

Java e shtatë, La Liga

75’-Gooool! Lopez gjen golin e parë në një ndeshje zyrtare me Barcelonën, 20-vjeçari barazon për “katalanasit”.

45+3’-Gooool! Muriqi bëhet protagonist me asist, Prats gjen golin dhe rikthen Mallorcan në avantazh.

41′-Goool! Raphinha realizon super gol dhe i dhuron barazimin Barcelonës. 

08’-Gooool! Muriqi gjen rrugën drejt rrjetës dhe i jep avantazhin Mallorcas.

Lexo edhe: 

Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës, Vedat Muriqi është titullar i padiskutuar i vendasve, si dhe “shpresa” e tifozëve të Mallorcas.

Formacionet zyrtare Mallorca-Barcelona:

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....