Connect with us

Hi, what are you looking for?

Carabao Cup

VIDEO/ Manchester United kthehet në majë, ngre një trofe pas gjashtë vitesh

Manchester United feston trofenë e parë të epokës “Ten Hag”. “Djajtë e Kuq” triumfuan në finalen e Carabao Cup përballë Newcastle United, të cilin e mposhtëm pastër 2-0. Golat u shënuan në pjesën e parë nga Casemiro dhe Rashford.

Për United ky është suksesi i gjashtë në histori në këtë kompeticion. Vetëm Liverpooli (9) dhe Manchester City (8) e kanë fituar më shumë Carabao Cup.

Për herë të fundit e kishte fituar gjashtë vjet më parë. Po kaq vjet kishin “Djajtë e Kuq” pa fituar një trofe.

Lexo edhe:

Manchester United kalon në epërsi në minutën e 33-të në finalen e Carabao Cup, në Wembley. “Djajtë e Kuq” fituan një goditje të lirë në një pozicion të rrezikshëm nga krahu i majtë i sulmit.

Show krosoi topin për Casemiron në qendër, me brazilianin që bën më të mirën, duke e dërguar topin pas shpinës së Karius.

Vetëm pak minuta më vonë, një kundërsulm i shpejtë i futbollistëve të United përmbyllet me gol nga Rashford, I ndihmuar edhe nga devijim i mbrojtësit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...